Forum Profilaktyki Społecznej
min_2Odbyło się 28 listopada 2016r. w Ośrodku Szkolenia Służby Więziennej w Kulach. "Żyj zdrowo!" to hasło tej edycji Forum. W spotkaniu uczestniczyli nasi uczniowie z klasy ILO realizujący rozszerzenie policyjne i strażackie. Prelegenci w swoich wystąpieniach przybliżyli uczestnikom problemy związane z patologicznymi zaburzeniami odżywiania (anoreksja, bulimia), oraz propagowali szeroko rozumianą profilaktykę i promocję zdrowego stylu życia. Podsumowaniem Forum był występ Teatru Edukacji i Profilaktyki "Maska" z Krakowa. Aktorzy zaprezentowali spektakl "Twój brzuch boli znajomo". W humorystyczny sposób przedstawili zgubne skutki wszelkich używek, śmieciowego jedzenia i braku aktywności fizycznej. A że był to spektakl interaktywny, do udziału aktorzy włączyli uczestniczącą w zajęciach młodzież. Nad prawidłowym przebiegiem zajęć czuwały: mgr A. Ziomko-Nowak, mgr J. Zmora i mgr A. Lubedra-Sztyk.

Do wiadomości podała p.A. Ziomko-Nowak