Ruch drogowym w teorii i praktyce
minmin_110.03.2016r. policjanci z Kłobucka, wspólnie z nauczycielami ze szkoły podstawowej w Węglowicach i młodzieżą z klasy IITE o profilu ogólnopolicyjnym, działającą w strukturach Młodzieżowej Służby Ruchu Drogowego, zorganizowali działania pod nazwą „Bezpieczni Niechronieni Użytkownicy Dróg”. W spotkaniu uczestniczyły dzieci z klas 1-3 szkoły podstawowej. Policjanci omawiali znaczenie poszczególnych znaków drogowych, tłumaczyli zasady prawidłowego, bezpiecznego poruszania się po drogach pieszych i rowerzystów. Dzieci mogły sprawdzić swoje umiejętności w praktyce – chętni jeździli na rowerach i hulajnogach po mobilnym miasteczku wypożyczonym z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Częstochowie . W trakcie całej imprezy najmłodszych zabawiał Sznupek – maskotka śląskiej policji. W trakcie spotkania policjantom pomagała młodzież z naszej Szkoły, akcję koordynowała pani Anita Ziomko–Nowak.

Do wiadomości podała p. A. Ziomko–Nowak