Jak pracuje oficer prasowy?
min21.10.2015r. mł. asp. Marta Ladowska spotkała się z uczniami klas II o profilu ogólnopolicyjnym, na zajęciach programowych o pracy rzecznika prasowego w policji. W trakcie zajęć uczniowie zostali zapoznani z zasadami i uregulowaniami prawnymi obowiązującymi przy udzielaniu informacji mediom. W części praktycznej uczniowie mieli za zadanie wcielić się w rolę rzecznika prasowego. Wszyscy otrzymali do przeczytania ten sam komunikat dotyczący zdarzenia drogowego, a następnie mieli go przekazać do kamery. Jak się okazało, było to dla niektórych bardzo stresujące, byli jednak też i tacy, którzy świetnie poradzili sobie z tym zadaniem. Młodzież z zaciekawieniem oglądała swoje występy,mogła się dzięki temu przekonać, że publiczne wystąpienia przed kamerą nie są wcale tak łatwe, jak to się może wydawać. Spotkanie koordynowała asp. Alina Borkowska i mgr Anita Ziomko-Nowak.

Do wiadomości podała p. A. Ziomko-Nowak