Miasteczko ruchu drogowego
min01.10.2015r.w SP nr 1 w Kłobucku odbyły się zajęcia „Rowerem bezpiecznie do celu", zorganizowane w ramach trwającej kampanii „Rok Pieszego 2015". Zajęcia przeprowadzili kłobuccy policjanci przy zaangażowaniu przedstawiciela Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach aspiranta Tomasza Bratka, oraz młodzieży z klasy IILO o profilu policyjnym. Czwartoklasiści mieli okazję utrwalić zasady bezpiecznego poruszania się pieszych i rowerzystów po drodze w praktyce - w ustawionym w sali gimnastycznej „mobilnym miasteczku ruchu drogowego" oraz wysłuchać pogadanki o bezpieczeństwie. W organizację zajęć włączyła się młodzież z klas o profilu ogólnopolicyjnym z naszej szkoły, działająca w strukturach Młodzieżowej Służby Ruchu Drogowego. Licealiści, pomagali policjantom w przygotowaniu i bezpiecznym przeprowadzeniu spotkania z dziećmi, nabywając w ten sposób nowe doświadczenia przybliżające pracę służb mundurowych. Zajęcia koordynowała mgr Anita Ziomko-Nowak.

Do wiadomości podała: p. A. Ziomko-Nowak