Obóz w Biskupicach...
minmin_1min_2W dniach 27-29 maja odbył się 3 dniowy obóz szkoleniowo-zaliczeniowy klas ogólnopolicyjnych w Biskupicach. Obóz jest podsumowaniem 2-letniej pracy z młodzieżą z przedmiotu edukacja ogólnopolicyjna. W obozie uczestniczyło 36. naszych uczniów, oraz opiekunowie: p.Anita Ziomko-Nowak, p.Wojciech Grzybowski, p.Mariusz Nicia, p.Witold Morawski oraz p.Michał Kalke. W tym roku zwłaszcza ze względu na nierozpieszczającą pogodę, śmiało można nazwać ten wyjazd obozem sztuki przetrwania. Nasi uczniowie zastali pusty teren w dawnej piaskowni w Biskupicach /k Olsztyna i musieli sami zbudować sobie obozowisko.

Spanie w namiotach wojskowych w 6-stopniowej temperaturze na dworze, na pewno nie należą do najprzyjemniejszych. Ciężkie zajęcia w terenie Survival, kajdankowanie, ćwiczenia z tonfą, białą bronią, zadania z kryminalistyki i pierwszej pomocy, czy próba wysokościowa, to jedynie niektóre z zadań które czekały na naszych uczniów. Czynni i emerytowani pracownicy służb specjalnych stawiali bardzo wysokie cele, które nasza młodzież dzielnie starała się wykonać. Na szczęście były też zajęcia bardziej przyjemne takie jak: jazda na quadach w terenie, extremalna jazda terenowym autem, paintball, czy gra w siatkówkę. Młodzież dzielnie walczyła z chłodem, zmęczeniem, czy tęsknotą za domem. Instruktorzy prowadzący zajęcia z nasza młodzieżą nie potrafili wytypować jednej osoby, do której miał trafić Puchar Jura Park Extreme Biskupice. Wszyscy bez wyjątków wspaniale się zaprezentowali i zdali egzamin na ocenę celującą. Młodzież zgodnie stwierdziła, że najsłuszniej będzie, jeśli Puchar trafi do gabinetu Pani Dyrektor Anny Nowickiej. Uczestnicy obozu otrzymali Certyfikaty ukończenia obozu, które rozdane zostaną przez Panią Dyrektor na uroczystej akademii zakończenia roku szkolnego 2014/2015. Jeszcze raz gratulujemy naszym uczniom ukończenia obozu szkoleniowo-zaliczeniowego w Biskupicach.

Do wiadomości podał p. M. Kalke