"Odblaski ratują życie"
minmin_1W kłobuckim gimnazjum, 15 stycznia br., odbyło się rozstrzygnięcie szkolnego konkursu "Odblaski ratują życie". Konkurs na projekt odblasku zorganizowany przy współpracy z KPP miał na celu propagowanie bezpiecznych zachowań na drodze. W rywalizacji o nagrody ufundowane przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Częstochowie i Stowarzyszenie LGD Zielony Wierzchołek Śląska, wzięło udział 23 uczniów. W przygotowanie imprezy zaangażowała się, jak zawsze chętna do pomocy, młodzież z II klas ogólnopolicyjnych, działająca w strukturach Młodzieżowej Służby Ruchu Drogowego. Nagrody, w tym lampki rowerowe i odblaski dla wszystkich uczestników, wręczał Komendant Powiatowy Policji w Kłobucku inspektor Zbigniew Legodziński oraz Dyrektor Gimnazjum mgr Rafał Kowalczyk.

Do wiadomości podała p. A. Ziomko-Nowak