„Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie”
min20.10.2014r. uczniowie pierwszych klas o profilu ogólnopolicyjnym  uczestniczyli w zajęciach programowych prowadzonych przez policjantów z KPP w Kłobucku. Prelekcję propagującą akcję „Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie” przygotowali  sierż. szt. Agata Leszczyńska i sierż. Paweł Pietrzyca z kłobuckiej drogówki. Zajęcia te to doskonała okazja do propagowania wśród przyszłych kierowców zasad bezpiecznej jazdy i zachowań zgodnych z przepisami ruchu drogowego. W trakcie spotkania policjanci przekazali młodzieży wiedzę dotyczącą odpowiedzialności kierowców. Zwracali  uwagę na problem nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego, brawury i „krótkowzroczności”. Uczniowie obejrzeli prezentację i filmy obrazujące skalę zdarzeń drogowych powodowanych przez młodych kierowców, dostali też serduszka kampanii „Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym” . Opiekę nad młodzieżą  w czasie spotkania sprawowała mgr W. Wilk, zajęcia koordynowały mgr A. Ziomko-Nowak  i st.sierżant M. Ladowska.

Do wiadomości podała  p. A. Ziomko-Nowak