„Bezpieczna droga do szkoły 2014”
min_14 września 2014r. nasi uczniowie jak co roku włączeni zostali w policyjną akcję prewencyjną „Bezpieczna droga do szkoły 2014”. Celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa najmłodszych uczniów. W pobliżu SP nr 1, można było zobaczyć wspólne patrole uczniów klasy IILO2 o profilu ogólnopolicyjnym i policjantów wydziału ruchu drogowego. Młodzież działająca w strukturach Młodzieżowej Służby Ruchu Drogowego przeprowadzała dzieci przez najbardziej ruchliwe przejścia dla pieszych, ucząc jak bezpiecznie dotrzeć na zajęcia oraz rozdawała milusińskim odblaskowe zawieszki. Już sama obecność młodych ludzi w mundurach i żółtych kamizelkach odblaskowych na ulicach Kłobucka sprawiała, że większość kierujących uważniej poruszała się po drogach. Działania tego typu, są świetną okazją do zdobycia nowych doświadczeń i wiedzy niezbędnej w przyszłej pracy w służbach mundurowych. Akcję koordynowała mgr Anita Ziomko-Nowak.

Do wiadomości podała p. A. Ziomko-Nowak