„Bezpieczeństwo i rywalizacja w ruchu drogowym”
min_1min_2min_3To Powiatowy Turniej  dla uczniów szkół podstawowych który odbył się 16.06.2014 w naszej szkole. Zorganizowany przez  Komendę Powiatową Policji w Kłobucku i Stowarzyszenie „Razem Bezpiecznie 2014”. W organizację imprezy zostali włączeni uczniowie z  klas IILO,realizujący rozszerzenie ogólnopolicyjne, działający w strukturach Młodzieżowej Służby Ruchu Drogowego, koordynowani przez mgr Anitę Ziomko-Nowak.
W turnieju udział wzięło 6 szkół podstawowych z: Kłobucka, Opatowa, Panek, Krzepic i Miedźna. Oprócz zmagań konkursowych na przybyłe licznie dzieci czekało wiele atrakcji, w tym pokaz ratowniczo-gaśniczy przygotowany przez kłobucką straż pożarną i ratowników medycznych oraz prezentacja samochodów i sprzętu wykorzystywanego w codziennej służbie przez Samodzielny Pododdział Prewencji Policji w Częstochowie i  Ośrodek Szkolenia Służby Więziennej w Kulach. Dzieci mogły też pojeździć rowerami w specjalnie na tę okazję wypożyczonych mobilnych miasteczkach ruchu drogowego z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Częstochowie i Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Do wiadomości podała mgr Anita Ziomko-Nowak