„Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie”
1_min2_minW dniach 24 i 27 lutego br. uczniowie klas I, II i III o profilu ogólnopolicyjnym  (ok. 130 osób) z naszej szkoły zapoznali się z założeniami trwającej w naszym województwie kampanii „Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie”. Głównym celem tego przedsięwzięcia jest ograniczenie zdarzeń drogowych i ich skutków wśród młodych kierowców. Policjanci z wydziału ruchu drogowego KPP w Kłobucku w ciekawy sposób opowiadali o swojej pracy, prezentując policyjny sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie, w tym urządzenia do pomiaru prędkości i stanu trzeźwości. Podawali przykłady różnych zdarzeń drogowych, które obsługiwali, zwracając młodym ludziom uwagę na to, że brawura, nadmierna prędkość, chęć zaimponowania rówieśnikom, narkotyki czy alkohol mogą prowadzić do tragicznych w skutkach wypadków.
Uczniowie obejrzeli też prezentację i filmy obrazujące skalę zdarzeń drogowych powodowanych przez młodych kierowców. W dalszej części spotkania wysłuchali wykładu na temat stanu bezpieczeństwa na drogach województwa śląskiego ze szczególnym uwzględnieniem udziału w zdarzeniach młodych kierowców. Zajęcia zorganizowały i monitorowały asp. Alina Borkowska i mgr Anita Ziomko-Nowak.

Do wiadomości podała mgr Anita Ziomko-Nowak