II Mistrzostwa ZS Nr 1 klas ogólnopolicyjnych o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Grapplingu
min_1_mmin_2gmin_4g19 grudnia 2013 r. w szkolnej sali gimnastycznej rywalizowało 28 uczennic i uczniów w 6 kategoriach. W kategorii open w Mistrzostwach Szkół Ponadgimnazjalnych w Grapplingu o Puchar Prezesa Zarządu Firmy GAZpetrol rywalizowali grapplingowcy również z Zespołu Szkół im. Jana Kochanowskiego w Częstochowie. Najlepszych „chwytaczy” dekorował Komendant Powiatowy Policji w Kłobucku inspektor Zbigniew Legodziński. Medale ufundowane przez Powiatowe Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe wręczała pani dyrektor ZS nr 1 w Kłobucku Anna Nowicka. Nagrodę główną - tablet ufundowany przez firmę GAZpetrol wylosowała Lidia Rębielak.

Organizatorzy, Grzegorz Garbaciak i Michał Kalke, dziękują Sławomirowi Jaskule za wypożyczenie maty. Nasza szkolna jedna mata jest niewystarczająca do sprawnego rozegrania zawodów z tak dużą ilością zgłoszonych zawodników. Przy 4 minutowej walce plus ewentualne dogrywki 3 minutowe, takie zawody odbywałyby się  do późnego wieczora – komentuje Michał Kalke. Miejmy nadzieję, że znajdzie się jakiś sponsor i pomoże naszej szkole w kupnie dodatkowej maty – dodaje z kolei Grzegorz Garbaciak. Pomoc płynie zewsząd. Co roku bez jakiejkolwiek opłaty sędziują pojedynki naszych uczniów zawodnicy sportu mma. Szczególne podziękowania kierujemy: Mateuszowi Strzelczykowi, Przemkowi Kilanowi oraz Piotrowi Kowalskiemu. Na koniec nie sposób podziękować naszej Dyrekcji za pomoc w zorganizowaniu tych niezwykle emocjonujących zawodów, które przy mocnych brzmieniach Szkolnego Radiowęzła „Marconi” oraz pod okiem naszej Szkolnej Pielęgniarki Pani Renaty Desperak rozegrały się już po raz drugi. Pozostaje nam tylko ćwiczyć dalej i organizować kolejne takiego typu zawody, mając jednocześnie nadzieję że oprócz firmy GAZpetrol, zawodami tymi zainteresuje się kolejna firma, dzięki której zawody te staną się jeszcze bardziej atrakcyjne.
Gratulujemy wszystkim startującym wzięcia udziału w grapplingowych pojedynkach.

Wyniki: ( miejsca I – III )
Dziewczęta do 65 kg

1. Arkadiusz Konieczko
  2. Mateusz Pawełczak