VI Edycja Wszechnicy Profilaktyki Społecznej
min_a_kW Ośrodku Szkolenia Służby Więziennej w Kulach,  27 listopada 2013 rodbyła się kolejna Wszechnica. Spotkanie przebiegło pod hasłem „Umieć żyć ”. Wszechnica Profilaktyki Społecznej to projekt, mający na celu edukowanie, uświadamianie, zapobieganie różnym formom patologii i uzależnień. W zajęciach Wszechnicy, oprócz słuchaczy szkolenia zawodowego dla podoficerów OSSW, uczestniczyli gimnazjaliści i licealiści ze szkół w Częstochowie, Działoszynie, Lublińcu, Trębaczewie i Zawadach. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klas: IILOe1 i IILOe2 realizujący rozszerzenie ogólnopolicyjne
.
Opiekę nad uczniami sprawowały wychowawczynie klas: mgr A. Borowczyk-Szymanek, mgr D. Szymczyńska, pedagodzy: mgr M. Zych, mgr J. Zmora i koordynator ds., klas ogólnopolicyjnych mgr A. Ziomko-Nowak.
Tradycyjnie już, każdą debatę rozpoczyna przedstawienie profilaktyczne, dotyczące tematu Wszechnicy. Tym razem, zaczynem stał się występ Teatrzyku poetycko-muzycznego ,,Turysta’’ z Centrum Kształcenia Ustawicznego dla Dorosłych w ZSZ im. Gen. W. Andersa w Częstochowie. O prozie życia mówili przedstawiciele Policji - naczelnik Wydziału Prewencji KPP w Kłobucku podinsp. Andrzej Tobolski i asystent Zespołu ds. Nieletnich i Patologii KPP w Pajęcznie st. asp. Paweł Łuczak. Przejmującym świadectwem wagi poruszanych problemów  był występ wychowanków Domu Dziecka w Kłobucku. Młodzi ludzie odczytali listy, pisane przez siebie i zawierające ich historie. Teksty te pobudziły wyobraźnię, w listach tych, oprócz mrocznej, trudnej i bolesnej przeszłości przewijały się głównie podstawowe i najważniejsze w życiu słowa: miłość, dobro, szczęście, nadzieja i bezpieczeństwo.

Do wiadomości podała mgr Anita Ziomko-Nowak