logo SZ NR 1 w Kłobucku

W dniach 10 -12. 06. 2024r. odbył się trzydniowy obóz szkoleniowo – zaliczeniowy dla uczniów klas drugich realizujących profil mundurowy.

Tradycją stało się iż nasze zmagania odbyły się w Jura Park w Biskupicach. Zajęcia prowadzili żołnierze 13 Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej ze132 Batalionu Lekkiej Piechoty w Częstochowie. W czasie zajęć uczniowie poznali podstawy „taktyki zielonej” i rozpoznania, medycyny pola walki, zasady korespondencji radiowej i bezpieczeństwa łączności. Dużym wyzwaniem były: gra terenowo-taktyczna „przenikanie”, zajęcia z użyciem markerów do paintballa, jazda na quadach i zjazdy tyrolką w ramach „taktyki linowej”. Młodzież dzielnie walczyła z deszczem i zmęczeniem. Na zakończenie szkolenia uczestnicy otrzymali certyfikaty ukończenia obozu. Nad prawidłową organizacją obozu i bezpiecznym przebiegiem zajęć czuwali : mgr Anita Ziomko-Nowak, mgr Michał Kalke, mgr Mariusz Nicia.

 

Kontrola pojazdów

skp

Adres:
ul. Zamkowa 6
42-100 Kłobuck
Godziny otwarcia:
pon. - pt. 7:00 - 16:00
sob. - 7:00 - 14:00
Telefon:
34 317 29 92
Zobacz więcej

jbr