logo SZ NR 1 w Kłobucku

07 czerwca 2024r. uczniowie z klas pierwszej i drugiej LO o profilu mundurowym uczestniczyli w Dniu Otwartym Szkoły Policji w Katowicach.

Jak co roku popularnością cieszyły się stoiska przygotowane m.in. przez Straż Graniczną, Służbę Więzienną, Wojsko Polskie, Inspekcję Transportu Drogowego, Służbę Celną, Straż Leśną. Dużo emocji wzbudził pokaz sprawności Grupy Interwencyjnej Służby Więziennej, wyszkolenia i tresury psów policyjnych, a także umiejętności Zespołu Konnego Sekcji Prewencji KMP w Częstochowie. Na terenie miasteczka symulacyjnego funkcjonariusze - słuchacze Szkoły Policji przedstawili pokaz działań miejskich, zatrzymania niebezpiecznych przestępców ,,napad na bank” i sposoby udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Nie zabrakło również sprzętu policyjnego – pojazdów oddziałów prewencji i ruchu drogowego, dużym zainteresowaniem cieszył się symulator dachowania oraz zajęcia z daktyloskopii i interwencji w salach symulacyjnych. Tradycyjnie upamiętniliśmy nasz wyjazd zdjęciem z maskotką Śląskiej Policji Sznupkiem. Kierownikiem wyjazdu była p. Anita Ziomko – Nowak, a opiekunami: p. Marek Nowak, p. Michał Kalke, p. Marzena Markisz.

Kontrola pojazdów

skp

Adres:
ul. Zamkowa 6
42-100 Kłobuck
Godziny otwarcia:
pon. - pt. 7:00 - 16:00
sob. - 7:00 - 14:00
Telefon:
34 317 29 92
Zobacz więcej

jbr