logo SZ NR 1 w Kłobucku

23. 11. 2023r. nasi uczniowie z klasy I LO realizujący profil mundurowy uczestniczyli w zajęciach programowych przybliżających pracę Państwowej Straży Pożarnej.

Druhowie z kłobuckiej jednostki PSP zapoznali nas z zasadami naboru i selekcji do pracy w tym zawodzie oraz z ofertą uczelni kształcących przyszłych strażaków. Dowiedzieliśmy się jakie zagrożenia występują w naszym powiecie, na czym polega praca na stanowisku dyspozytora i koordynatora działań , poznaliśmy podstawowe wyposażenie bojowe i ratownicze naszej jednostki. Dużo emocji wywołały ćwiczeniach z pierwszej pomocy przedmedycznej z wykorzystaniem ,, defibrylatora AED”. Opiekę sprawował: mgr Marek Nowak, prawidłowy przebieg zajęć koordynowała mgr Anita Ziomko-Nowak.

Kontrola pojazdów

skp

Adres:
ul. Zamkowa 6
42-100 Kłobuck
Godziny otwarcia:
pon. - pt. 7:00 - 16:00
sob. - 7:00 - 14:00
Telefon:
34 317 29 92
Zobacz więcej

jbr