logo SZ NR 1 w Kłobucku

28 października 2023r. uczestniczyliśmy w projekcie Ministerstwa Obrony Narodowej organizowanym przez 13 Śląską Brygadę Obrony Terytorialnej pod kryptonimem "Trenuj z Wojskiem - sam i w grupie".

Celem akcji jest propagowanie podstawowych umiejętności obronnych oraz promocja Wojska Polskiego i służby wojskowej.

Uczestnicy mogli zapoznać się z tradycyjną musztrą, tworzeniem szyków i pierwszą pomocą na polu walki. Pod okiem instruktorów z 13 ŚBOT nauczyli się podstaw posługiwania się bronią i kompasem, zasad przetrwania (SERE), zakładania maski oraz techniki walki w bliskim kontakcie i rzutów granatem. W szkoleniu uczestniczyło dziewięciu uczniów naszej szkoły. Wyjazd zorganizowała p. Anita Ziomko –Nowak a opiekę pełnił p. Michał Kalke.

Kontrola pojazdów

skp

Adres:
ul. Zamkowa 6
42-100 Kłobuck
Godziny otwarcia:
pon. - pt. 7:00 - 16:00
sob. - 7:00 - 14:00
Telefon:
34 317 29 92
Zobacz więcej

jbr