logo SZ NR 1 w Kłobucku

12. 10. 2023r. w „Jura Park Extreme Sports” w Biskupicach odbyły się zawody sportowo - obronne „Proobronni Challenge Jura 2023”.

Organizatorem zmagań było Wojskowe Centrum Rekrutacji w Częstochowie a honorowy patronat nad wydarzeniem objęli Prezydent Miasta Częstochowy i Starości Powiatów Kłobuckiego i Myszkowskiego. Zawody miały na celu popularyzowanie wśród młodzieży wiedzy z zakresu obronności oraz podnoszenie sprawności fizycznej. Do zmagań zgłosiło się osiem szkół realizujących rozszerzenie mundurowe, Powiat Kłobucki reprezentowała nasza drużyna z Zespołu Szkół Nr 1 w Kłobucku. Drużyny rozwiązywały test wiedzy z pierwszej pomocy i bezpieczeństwa ogólnego oraz wykonywały zadania praktyczne takie jak: RKO, pozycja bezpieczna, przeniesienie poszkodowanego, strzelanie, rzut granatem oraz tor przeszkód. Nasi uczniowie w klasyfikacji ogólnej zajęli IV miejsce. Gratulujemy zawodnikom wiedzy, kondycji i umiejętności. Opiekę merytoryczną nad przygotowaniem uczniów do zawodów sprawowali mgr Anita Ziomko-Nowak i mgr Michał Kalke.

Kontrola pojazdów

skp

Adres:
ul. Zamkowa 6
42-100 Kłobuck
Godziny otwarcia:
pon. - pt. 7:00 - 16:00
sob. - 7:00 - 14:00
Telefon:
34 317 29 92
Zobacz więcej

jbr