logo SZ NR 1 w Kłobucku

03.10. 2023r policjanci z KPP w Kłobucki wraz z działającą przy Zespole Szkół Nr 1 w Kłobucku Młodzieżową Służbą Ruchu Drogowego zorganizowali praktyczne działania edukacyjne ukierunkowane na zwiększanie bezpieczeństwa pieszych.

Akcją objęto uczniów SP nr 1 w Kłobucku. We wtorek na ulicach Kłobucka, w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 1, można było zobaczyć wspólne patrole mundurowych oraz uczniów z klasy II LO o profilu ogólnopolicyjnym. Dzieci wysłuchały prelekcji na temat zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a następnie pod nadzorem policjantów i naszych uczniów z MSRD ćwiczyli zdobyte umiejętności przechodząc przez przejścia dla pieszych. Najmłodsi uczyli się, jak bezpiecznie dotrzeć na zajęcia, a potem wrócić do domu. Sama obecność młodych ludzi w mundurach i żółtych kamizelkach odblaskowych sprawiła, że większość kierujących uważniej poruszała się po drogach. Akcję koordynowała pani Anita Ziomko–Nowak.

Kontrola pojazdów

skp

Adres:
ul. Zamkowa 6
42-100 Kłobuck
Godziny otwarcia:
pon. - pt. 7:00 - 16:00
sob. - 7:00 - 14:00
Telefon:
34 317 29 92
Zobacz więcej

jbr