logo SZ NR 1 w Kłobucku

W czasie uroczystości zakończenia roku szkolnego 23 czerwca 2023 r. uczniowie klas drugich mundurowych otrzymali ,,Certyfikaty ukończenia przeszkolenia wojskowego”.

Tygodniowe szkolenie odbyło się w 9 Brygadzie Wsparcia Dowodzenia Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych w Białobrzegach. W czasie uroczystości Pan Starosta Henryk Kiepura wręczył pani koordynator klas mundurowych Anicie Ziomko-Nowak i panu Michałowi Kalke dyplomy ukończenia kursu doskonalącego nadającego uprawnienia ,,Prowadzącego strzelanie, w zakresie posługiwania się bronią pneumatyczną oraz palną bocznego zapłonu”. Szkolenie dla nauczycieli zorganizowane przez nasze Starostwo Powiatowe to jeden z elementów podnoszenia kwalifikacji nauczycieli pracujących z młodzieżą realizującą rozszerzenie mundurowe. Warto nadmienić, iż oprócz rozszerzenia ogólnopolicyjnego poszerzamy w roku szkolnym 2023/2024 naszą ofertę edukacyjną o klasę informatyczną z Oddziałem Przygotowania Wojskowego pod patronatem Ministerstwa Obrony Narodowej. Wszystkich zainteresowanych zastosowaniem nowych technologii do budowania bezpieczeństwa zapraszamy do tej klasy. Zapewniamy ciekawe zajęcia w szkole i patronackiej Jednostce Wojskowej Komandosów w Lublińcu, a w przyszłości być może studia na uczelniach wojskowych i pracę ze w resortach odpowiedzialnych za cyberbezpieczeństwo.

Kontrola pojazdów

skp

Adres:
ul. Zamkowa 6
42-100 Kłobuck
Godziny otwarcia:
pon. - pt. 7:00 - 16:00
sob. - 7:00 - 14:00
Telefon:
34 317 29 92
Zobacz więcej

jbr