logo SZ NR 1 w Kłobucku

16 czerwca 2023r. uczniowie klas pierwszych o profilu mundurowym uczestniczyli w Dniu Otwartym Szkoły Policji w Katowicach.

Jak co roku popularnością cieszyły się stoiska przygotowane m.in. przez Straż Graniczną, Służbę Więzienną, Wojsko Polskie, Inspekcję Transportu Drogowego, Służbę Celną, Straż Leśną. Dużo emocji wzbudziły pokazy: sprawności policyjnej i sportów walki, wyszkolenia i tresury psów policyjnych, a także umiejętności Zespołu Konnego Sekcji Prewencji KMP w Częstochowie Na terenie miasteczka symulacyjnego funkcjonariusze - słuchacze Szkoły Policji przedstawili pokaz działań miejskich, zatrzymania niebezpiecznych przestępców i sposoby udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Nie zabrakło również sprzętu policyjnego – pojazdów oddziałów prewencji i ruchu drogowego, dużym zainteresowaniem cieszył się symulator jazdy na motocyklu oraz zajęcia z daktyloskopii i interwencji w salach symulacyjnych. Tradycyjnie upamiętniliśmy nasz wyjazd zdjęciem z maskotką śląskiej policji Sznupkiem. Kierownikiem wyjazdu była p. Anita Ziomko – Nowak, a opiekunami: p. Marek Nowak i p. Michał Kalke.

Kontrola pojazdów

skp

Adres:
ul. Zamkowa 6
42-100 Kłobuck
Godziny otwarcia:
pon. - pt. 7:00 - 16:00
sob. - 7:00 - 14:00
Telefon:
34 317 29 92
Zobacz więcej

jbr