logo SZ NR 1 w Kłobucku

2 czerwca 2023r. miało miejsce uroczyste zakończenie ,,Zlotu szkół kultywujących tradycje Powstańców Styczniowych” w którym uczestniczyło 25 uczniów profilu mundurowego z klas 2LO, 2TM, 2TGI, 2TEL pod opieką p. A. Ziomko-Nowak i p. M. Kalke.

I w tym dniu nie zabrakło emocji i wrażeń gdyż organizatorzy zaprosili nas do udziału w Dniu Otwartym Koszar. A było co oglądać. Odwiedziliśmy stoiska i punkty informacyjne innych jednostek wojskowych i służb, pochwaliliśmy się nowymi umiejętnościami na stanowiskach ćwiczebnych. Był czas na spotkanie z kombatantami, przedstawicielami powstańczych grup rekonstrukcyjnych czy Kurkowego Bractwa Strzeleckiego im. Jana Kilińskiego w Warszawie. Jednak najwięcej emocji budziły owiane legendą pojazdy wojskowe.

Zakończenie szkolenia odbyło się zgodnie z ceremoniałem wojskowym na placu apelowym. Dowódca 9 Brygady Wsparcia Dowodzenia płk dypl. dr inż. Piotr Waniek wręczył uczestnikom złotu certyfikaty ukończenia przeszkolenia wojskowego a nauczycielom podziękowania. Uroczystość uświetnił pokaz musztry paradnej, występ Orkiestry Wojskowej i pokaz działań taktycznych ,,zabezpieczenie VIP-a”.

Na zakończenie odbyła się Defilada pododdziałów w której wzięliśmy udział. Pełni niezapomnianych wrażeń z certyfikatami szkolenia i upominkami przygotowanymi przez MON wracamy do szkolnej rzeczywistości.

Kontrola pojazdów

skp

Adres:
ul. Zamkowa 6
42-100 Kłobuck
Godziny otwarcia:
pon. - pt. 7:00 - 16:00
sob. - 7:00 - 14:00
Telefon:
34 317 29 92
Zobacz więcej

jbr