logo SZ NR 1 w Kłobucku

01 czerwca 2023 r. w czwartym dniu zgrupowania klas mundurowych odbyło się szkolenie z podstaw SERE oraz marsz na orientację. Dużo emocji wywołały zajęcia z budowy i rzutu granatem.

Nowością dla nas były ćwiczenia saperskie na polu minowym. Zajęcia zakończyły zawody strzeleckie. Prawdziwą niespodzianką była wizyta Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka, który wręczył puchary najlepszym strzelcom. Po południu tradycyjnie wybraliśmy się na wycieczkę do Warszawy. Naszym celem była Wojskowa Akademia Techniczna. W trakcie spotkania zapoznano uczniów z ofertą edukacyjną Wojskowej Akademii Technicznej, Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu i Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. Wieczór spędziliśmy przy wspólnym ognisku.

Kontrola pojazdów

skp

Adres:
ul. Zamkowa 6
42-100 Kłobuck
Godziny otwarcia:
pon. - pt. 7:00 - 16:00
sob. - 7:00 - 14:00
Telefon:
34 317 29 92
Zobacz więcej

jbr