logo SZ NR 1 w Kłobucku

W dniu 18 maja 2023r. uczniowie z klas pierwszych realizujący profil mundurowy uczestniczyli w zajęciach programowych w COSSW w Kulach.

Tradycyjnie zajęcia rozpoczęliśmy od wizyty w Izbie Pamięci Bitwy Pod Mokrą. Pamięć o przeszłości naszego regionu, kultywowanie tradycji oręża polskiego i postaw patriotycznych to podstawowe elementy kształcenia klas mundurowych. Następnie w Centralnym Ośrodku Szkolenia Służby Więziennej w Kulach uczniowie uczestniczyli w zajęciach realizowanych w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacji SW związanego z prewencją przestępstw wśród młodzieży ,,W SŁUŻBIE PRAWU ”. Dowiedzieli się co grozi za łamanie prawa i jak wygląda życie w zakładzie karnym, poznali tajniki zawodu więziennika. Uczestniczyli w zajęciach w oddziale mieszkalnym. Zostali zapoznani z zasadami zastosowania środków przymusu bezpośredniego. Na strzelnicy w ,,sali broni” utrwalili zasady bezpiecznego posługiwania się bronią i zostali zapoznani z uzbrojeniem będącym na wyposażeniu Służby Więziennej. Zajęcia zorganizowała i koordynowała mgr Anita Ziomko-Nowak opiekę pełnili mgr Michał Kalke, mgr Marek Nowak.

Kontrola pojazdów

skp

Adres:
ul. Zamkowa 6
42-100 Kłobuck
Godziny otwarcia:
pon. - pt. 7:00 - 16:00
sob. - 7:00 - 14:00
Telefon:
34 317 29 92
Zobacz więcej

jbr