30.03.2023r. 46 uczniów naszej szkoły realizujących rozszerzenie mundurowe uczestniczyło w wydarzeniu edukacyjnym pt. ,,Dzień Mundurowy – Kariera w Służbach Mundurowych”, przygotowanym przez Wydział Zarządzania Politechniki Częstochowskiej.

Spotkanie miało na celu zapoznanie uczniów z specyfiką pracy w służbach mundurowych takich jak Straż Pożarna, Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Służba Celno-Skarbowa, Wojsko Polskie, Straż Graniczna, Służba Więzienna, Policja oraz Służba Leśna. W ramach spotkania przygotowano pokazy i prezentacje pojazdów, sprzętu i ekwipunku służb mundurowych, np. pojazd rentgenowski, mobilne laboratorium, pojazd operacyjno-konwojowy, samochód strażacki, radiowozy oraz eksponaty służby celno-skarbowej. Wyjazd zorganizowała p. Anita Ziomko-Nowak a opiekę pełnili p. Marek Nowak i p. Michał Kalke.