logo SZ NR 1 w Kłobucku

05. 03. 2020r. policjanci z KPP w Kłobucku przeprowadzili w naszej szkole zajęcia edukacyjne z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym "Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie".

Młodzież z klas I o profilu ogólnopolicyjnym miała okazję zapoznać się ze statystyką zdarzeń drogowych powodowanych przez młodych kierowców w województwie śląskim. Stróże prawa przedstawili najczęstsze przyczyny zdarzeń drogowych powodowanych przez tę grupę uczestników ruchu drogowego i tłumaczyli, jakie konsekwencje dla młodego człowieka może mieć spowodowanie wypadku pod wpływem alkoholu czy środków odurzających. Przybliżyli najważniejsze zmiany w przepisach obowiązujące młodych kierowców. Nie zabrakło też wielu praktycznych wskazówek, np. co należy zrobić na miejscu zdarzenia drogowego i kiedy kierowcy uczestniczący w kolizji nie muszą wzywać policji. Prawidłowy przebieg zajęć koordynowała mgr Anita Ziomko-Nowak

Kontrola pojazdów

skp

Adres:
ul. Zamkowa 6
42-100 Kłobuck
Godziny otwarcia:
pon. - pt. 7:00 - 16:00
sob. - 7:00 - 14:00
Telefon:
34 317 29 92
Zobacz więcej

jbr