logo SZ NR 1 w Kłobucku

07 czerwca 2019r. uczniowie klas pierwszych i drugich o profilu mundurowym uczestniczyli w XX Dniu Otwartym Szkoły Policji w Katowicach.

Jak co roku popularnością cieszyły się stoiska przygotowane m.in. przez Straż Graniczną, Służbę Więzienną, Wojsko Polskie, Inspekcję Transportu Drogowego, Służbę Celną, Straż Leśną, a także Beskidzką Grupę GOPR. Dużo emocji wzbudziły pokazy wyszkolenia i tresury psów policyjnych, a także umiejętności Zespołu Konnego Sekcji Prewencji KMP w Chorzowie.

Na terenie miasteczka symulacyjnego funkcjonariusze Grupy Interwencyjnej Służby Więziennej przedstawili pokaz odbijania zakładników a policjanci ze Szkoły Policji prezentowali zatrzymywanie niebezpiecznych przestępców i sposoby udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Nie zabrakło również sprzętu policyjnego – pojazdów oddziałów prewencji i ruchu drogowego, duże wrażenie na nas zrobił symulator dachowania udostępniony przez WORD w Katowicach oraz zajęcia z daktyloskopii.

Chętni do sprawdzenia swoich umiejętności w strzelaniu mieli taką okazję na szkolnej strzelnicy pneumatycznej. Kierownikiem wyjazdu była p. Anita Ziomko – Nowak, a opiekunami: p. Marek Nowak i p. Michał Kalke. Serdecznie pozdrawiamy pana Piotra, absolwenta naszej mundurówki i dziękujemy za opiekę merytoryczną!

Kontrola pojazdów

skp

Adres:
ul. Zamkowa 6
42-100 Kłobuck
Godziny otwarcia:
pon. - pt. 7:00 - 16:00
sob. - 7:00 - 14:00
Telefon:
34 317 29 92
Zobacz więcej

jbr