logo SZ NR 1 w Kłobucku

"Jak zostać strażakiem ?" mieli okazję dowiedzieć się 21.11.2017r. nasi uczniowie z klas pierwszych, realizujący rozszerzenie mundurowe. Zajęcia programowe przybliżające pracę Państwowej Straży Pożarnej odbyły się w kłobuckiej jednostce PSP.

W trakcie zajęć uczniowie zostali zapoznani z: tradycjami ratownictwa, zagrożeniami występującymi w naszym powiecie, pracą na stanowisku dyspozytora i koordynatora działań oraz podstawowym wyposażeniem bojowym i ratowniczym naszej jednostki. Duże zainteresowanie wzbudziły informacje dotyczące naboru i selekcji do pracy w tym zawodzie.

Uczniowie uczestniczyli w ćwiczeniach z pierwszej pomocy przedmedycznej z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu. Opiekę sprawowali: mgr Beata Pluta i mgr Wojciech Grzybowski, prawidłowy przebieg zajęć koordynowała mgr Anita Ziomko-Nowak.

Więcej zdjęć na naszym profilu FB.

Kontrola pojazdów

skp

Adres:
ul. Zamkowa 6
42-100 Kłobuck
Godziny otwarcia:
pon. - pt. 7:00 - 16:00
sob. - 7:00 - 14:00
Telefon:
34 317 29 92
Zobacz więcej

jbr