Dzień Otwarty Szkoły Policji
min09 czerwca 2017r. uczniowie klas pierwszych o profilu ogólnopolicyjnym uczestniczyli w XVIII Dniu Otwartym Szkoły Policji w Katowicach. Jak co roku dużą popularnością cieszyły się stoiska przygotowane m.in. przez Straż Graniczną, Służbę Więzienną, Siły Zbrojne, Inspekcję Transportu Drogowego, Służbę Celną, krótkofalowców, a także Beskidzką Grupę GOPR. Dużo emocji wzbudziły pokazy wyszkolenia i tresury psów policyjnych, a także umiejętności Zespołu Konnego Sekcji Prewencji KMP w Chorzowie. Na terenie miasteczka symulacyjnego funkcjonariusze Grupy Interwencyjnej Służby Więziennej przedstawili pokaz odbijania zakładników a policjanci ze Szkoły Policji prezentowali zatrzymywanie niebezpiecznych przestępców i sposoby udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Nie zabrakło również sprzętu policyjnego – pojazdów oddziałów prewencji i ruchu drogowego, symulacji jazdy samochodem i motocyklem czy zajęć z daktyloskopii. Chętni do wypróbowania swoich umiejętności w strzelaniu mieli taką okazję na szkolnej strzelnicy pneumatycznej. Wśród słuchaczy SP spotkaliśmy dwóch absolwentów naszej szkoły, ciekawe czy poznacie jednego z nich?
Kierownikiem wyjazdu była p. Anita Ziomko–Nowak, a opiekunami młodzieży byli: p. Lidia Ochocka, p. Monika Zych i p. Mariusz Nicia.Tutaj więcej fotek.

Do wiadomości podała p. A. Ziomko-Nowak