I Wojewódzka Konferencja Klas Mundurowych odbyła się 10.03.2017r w Lędzinach
minKonferencja przebiegała pod hasłem: „Rola i znaczenie klas mundurowych w procesie kształtowania postaw patriotycznych i prospołecznych młodzieży”, została zainicjowana przez śląskiego kuratora oświaty Urszulę Bauer i dyrektora Powiatowego Zespołu Szkół w Lędzinach Ewę Matusik. Uczestniczyli w niej: wicewojewoda Mariusz Trepka, przedstawiciele służb oraz szkół mundurowych, a honorowym patronatem objęła ją Jadwiga Wiśniewska – Poseł do Parlamentu Europejskiego. Naszą szkołę reprezentowała delegacja w składzie: pani Anna Nowicka - Dyrektor ZS Nr1, pani Anita Ziomko-Nowak-koordynator klas mundurowych i uczennica kl.IIILO Magdalena Łyźniak. Podczas konferencji dyskutowano na temat: funkcji, jaką odgrywają klasy mundurowe, współpracy szkół ze służbami oraz zagadnień dotyczących służby wojskowej. Podkreślano że zadaniem klas mundurowych jest, oprócz kształcenia ogólnego, mającego na celu zdanie z pozytywnym wynikiem egzaminu maturalnego, także przygotowanie uczniów do pracy w służbach mundurowych. Aby ten cel osiągnąć niezbędne są zajęcia praktyczne gdzie młodzież zdobywa odpowiednią wiedzę o poszczególnych służbach, uczestniczy w różnego rodzaju ćwiczeniach i testach sprawnościowych. Odbył się również pokaz sztuk walki w wykonaniu uczniów lędzińskiej szkoły.

Do wiadomości podała p.A. Ziomko-Nowak