Dnia 7 grudnia 2022r. odbyło się uroczyste otwarcie hali sportowej przy ZS Nr 1 w Kłobucku. Uroczystości zainaugurowała msza św. w kościele p.w. Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Kłobucku, którą odprawił ks. Grzegorz Banasiak. Wzięli w niej udział: przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Kłobucku na czele z panem starostą Henrykiem Kiepurą, p. Urszula Bauer - Śląski Kurator Oświaty, p. Alicja Janowska - dyrektor Delegatury w Częstochowie Kuratorium Oświaty w Katowicach, dyrekcja Zespołu Szkół Nr 1, zaproszeni goście, nauczyciele, delegacje uczniowskie, Samorząd Uczniowski oraz poczet sztandarowy w składzie: Julia Suchańska kl. III TEG, Oliwia Kałmuk kl. III LO, Oliwier Spałek – kl. II TGI.

Po mszy św. wszyscy jej uczestnicy przeszli do nowo wybudowanej hali. Tam miały miejsce dalsze uroczystości, które rozpoczęły się od wprowadzenia pocztu sztandarowego ZS Nr 1 w Kłobucku w składzie: Kinga Stasiak, Martyna Psiuch i Dawid Ceglarek (z kl. I LO) i odśpiewania hymnu państwowego.

Zaproszonych gości powitali starosta powiatu kłobuckiego p. Henryk Kiepura oraz dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 w Kłobucku p. Jacek Rudzki. Pan starosta nawiązał do historii budowy hali, podał kilka ciekawostek związanych z jej budową, wspomniał o projektantach i wykonawcach tego największego obiektu w regionie.

W trakcie uroczystości głos zabierali m.in.: wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Śląskiego p. Stanisław Gmitruk, Śląski Kurator Oświaty, prezesi związków sportowych, samorządowcy, była dyrektor ZS Nr 1 w Kłobucku – p. Anna Nowicka, dyrektorzy szkół, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, którzy gratulowali zakończenia tak wspaniałej inwestycji, wręczali sportowe prezenty i życzyli wielu sukcesów.

Zaproszeni goście uroczyście przecięli wstęgę symbolicznie uznając halę za otwartą, a obecny podczas uroczystości ks. Grzegorz Banasiak dokonał poświęcenia hali.

Po wyprowadzeniu sztandaru rozpoczęła się część artystyczno – sportowa, podczas której prezentowano różne dyscypliny sportowe: tenis stołowy, piłkę nożną, pokazy sztuk walki i samoobrony, siatkówkę, koszykówkę, lekkoatletykę (płotki). Goście obejrzeli również pokaz zumby w wykonaniu uczennic naszej szkoły oraz programy artystyczne mażoretek z Krzepic i Wręczycy Wielkiej.

Uroczystości zakończyła piosenka „Chwile jak te” w wykonaniu uczniów naszej szkoły.

Część oficjalną uroczystości poprowadziła p. Joanna Kulejewska – Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Kultury Fizycznej Starostwa Powiatowego w Kłobucku, natomiast część artystyczno – sportową – p. Grzegorz Garbaciak – nauczyciel wychowania fizycznego w ZS Nr 1 w Kłobucku.

Uroczyste przecięcie wstęgi otwierające naszą nową halę sportową