logo SZ NR 1 w Kłobucku
Wyjazd uczniów naszej szkoły do Austrii
min_1min_2Uczniowie w ramach projektu „Comenius” w połowie lutego 2014 r wyjechali kolejny raz na wymianę młodzieży do Austrii, do szkoły partnerskiej w Mittersill położonej w Alpach. Tematem projektu jest propagowanie zdrowego odżywiania i sportu, dlatego też szczególny nacisk położony był na aktywność ruchową młodzieży. Krajami partnerskimi naszej szkoły są Niemcy, Austria i Włochy. W czasie trwania projektu młodzież będzie dwukrotnie odwiedzać każde z tych państw.
Podczas wizytowania szkoły w Mittersill uczniowie mieli okazję hospitować lekcje swoich partnerów. Wspólny projekt naszej i austriackiej szkoły, odbył się pod hasłem „Zdrowy styl życia poprzez odżywianie i ruch”. Uczniowie pracowali w międzynarodowych grupach ze swoimi austriackimi, niemieckimi i włoskimi rówieśnikami nad projektem, tworzyli ankiety, prezentowali na forum wyniki swojej pracy, hospitowali lekcje w partnerskiej placówce.
Strona austriacka zorganizowała dla całej grupy ścieżkę dydaktyczną po szlakach górskich w rakietach śnieżnych oraz liczne zabawy ruchowe na wolnym powietrzu, między innymi 16 kilometrowy zjazd na sankach na najdłuższym torze saneczkowym w Europie. Zwiedzali również fabrykę przypraw WIBERG w Niemczech oraz zabytkowy Salsburg. Była również okazja do wspólnych spotkań i lepszego poznania się po zajęciach.
W połowie marca nasza szkoła gościła uczniów szkół partnerskich, natomiast w kwietniu wyjeżdżamy na wizytę do Włoch.
Na wyjeździe do Austrii szkołę reprezentowali uczniowie: Bartosz Figlus, Piotr Słychan, Żaneta Pawelec i Daria Rogowska, a opiekunami byli nauczyciele: p. Jarosław Gaździcki i p. Witold Morawski.

Do wiadomości podał mgr Witold Morawski

Kontrola pojazdów

skp

Adres:
ul. Zamkowa 6
42-100 Kłobuck
Godziny otwarcia:
pon. - pt. 7:00 - 16:00
sob. - 7:00 - 14:00
Telefon:
34 317 29 92
Zobacz więcej

jbr