logo SZ NR 1 w Kłobucku

Czwarty dzień naszego projektu 08.03.2023r. tradycyjnie rozpoczęliśmy rozgrzewką rozwijającą kompetencje językowe.

W czasie warsztatów uczniowie wymieniali się informacjami i porządkowali wiedzę o tragicznych losach mieszkańców Pomorza zabitych w Obozie Koncentracyjnym Stutthof. Pracując w grupach międzynarodowych wykonali plakaty informacyjne. Następnie wybraliśmy się do pobliskiego Sztutowa. Wizyta w miejscu pamięci – byłym niemieckim obozie koncentracyjnym to ważny wychowawczo element edukacji młodego człowieka. Muzeum Stutthof jest państwową instytucją kultury podległą Ministrowi Kultury i Dziedzictwa Narodowego, powstało w miejscu KL Stutthof dzięki staraniom byłych więźniów.

Jego zadaniem jest opowiedzieć o cierpieniu, tęsknocie, bólu, rozłące i śmierci kolejnym pokoleniom. Nasi uczniowie zapoznali się z tragiczną historią tego miejsca , odwiedzili miejsca pamięci i oddali hołd zabitym zapalając symboliczne znicze. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Stegnie małej rybackiej wiosce z piękną plażą. Bałtyk jak zwykle zachwycił nas swoim majestatem a wiatr przegnał smutki. Na chętnych czekała ryba z porannego połowu. Na koniec dnia wybraliśmy się na ostatni spacer po Gdańsku.

Kontrola pojazdów

skp

Adres:
ul. Zamkowa 6
42-100 Kłobuck
Godziny otwarcia:
pon. - pt. 7:00 - 16:00
sob. - 7:00 - 14:00
Telefon:
34 317 29 92
Zobacz więcej

jbr