"Jednoczymy Polaków już od 25 lat" - pod takim hasłem w tym roku grała orkiestra Jurka Owsiaka
minJak co roku nie mogło zabraknąć wśród uczestników tej akcji uczniów naszej szkoły. Młodzież z 1 Kłobuckiej Drużyny Wędrowniczej ZAMONIT działająca w naszej szkole włączyła się w organizację i kwestowanie podczas XXV Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbył się 15 stycznia w MOK w Kłobucku.
Szkołę naszą reprezentowali: Paulina Janik (IIITE), Kinga Żurkowska (ILO), Natalia Pietrzak (ILO), Łukasz Biś (ITI), Sebastian Praszczyk (IITI), Angelika Kuberska (ITŻ) i Sylwia Krawczyk (IVTŻ) pod opieką hm. Beaty Pluty i p. Anity Ziomko – Nowak. Młodzież zaangażowana w XXV Finał WOŚP – prowadziła warsztaty z pierwszej pomocy przedmedycznej oraz włączyła się w malowanie twarzy (body art.) i modelowanie zwierząt z balonów dla najmłodszych uczestników niedzielnej akcji. W tym roku podczas WOŚP zbieraliśmy pieniądze na zakup specjalistycznego sprzętu dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. Po przekazaniu puszek i ich rozliczeniu okazało się, że nasi wolontariusze zebrali łącznie 2955.86zł. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w tegoroczny finał WOŚP.

Do wiadomości podała p.B. Pluta