Harcerze z naszej szkoły w Zakopanem
minHarcerze z 1 Kłobuckiej Drużyny Wędrowniczej ZAMONIT działającej w naszej szkole w grudniu wzięli udział w Betlejemskim Zlocie w Zakopanem. Reprezentowali nas: Paulina Janik, Eliza Mrowiec, Kinga Żurkowska, Łucja Konieczna, Patryk Postawa, Artur Stefański, Łukasz Biś pod opieką hm. Beaty Pluty. Uczestnicy wyjazdu zwiedzili Zakopane m.in.: Krupówki, Wielką Krokiew, cmentarz Zasłużonych na Pęksowym Brzyzku oraz znajdujący się tam kościółek pw. Matki Boskiej Częstochowskiej. Zapalili znicz pod pomnikiem twórców polskiego harcerstwa Olgi i Andrzeja Małkowskich oraz uczcili ich pamięć minutą ciszy. Harcerze uczestniczyli również w "Nabożeństwie Światła" w Sanktuarium na Krzeptówkach oraz koncercie zespołu "Cisza jak ta" w Kościele św. Krzyża. Ponadto podczas pobytu w Zakopanem harcerze spędzili aktywnie czas w Aqua Parku Zakopane i na kręgielni. Harcerze z naszej szkoły wraz z przedstawicielami z Hufca ZHP Kłobuck odebrali symboliczny płomień zapalony w Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem podczas uroczystej mszy św. w kaplicy Betlejemskiego Światła Pokoju, która zlokalizowana jest na terenie Schroniska Górskiego ZHP "Głodówka" z rąk hm. Małgorzaty Sinicy, Naczelniczki ZHP. Organizatorami biwaku była Komenda Hufca ZHP Kłobuck a został on dofinansowany przez Starostwo Kłobuckie i Gminę Kłobuck.
Uczestnicy wyjazdu zgodnie z zasadą skautowej sztafety przekazali Światełko będące symbolem pokoju, wzajemnego zrozumienia dla każdego człowieka i narodu z tegorocznym przesłaniem "Odważnie twórzmy pokój" - dyrekcji naszej szkoły i całej społeczności podczas wigilii, która co roku jest organizowana dla grona pedagogicznego i pracowników szkoły oraz podczas wigilii klasowych a także do kościoła p.w. Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Harcerze, roznosząc Betlejemskie Światło Pokoju i przekazując go nie tylko w najbliższej okolicy, ale także poza granice, pełnią specjalną służbę – pokazują, co oznacza niesienie pokoju oraz idei braterstwa – młodzież z naszej szkoły, co roku zaangażowana jest w tę akcję.

Do wiadomości podała p.B. Pluta