20 maja 2026r. w Strzelnicy Pneumatycznej w ZS Nr 1 w Kłobucku odbyło się szkolenie strzeleckie dla uczniów klasy VIII ze Szkoły Podstawowej w Białej.
W części teoretycznej zapoznano zgromadzonych z zasadami zachowania na strzelnicy, posługiwania się bronią i celowania. A w części praktycznej szkolenia - przećwiczono zgrywania przyrządów celowniczych zamkniętych oraz strzelanie do tarczy w pozycji stojącej. Zajęcia przeprowadziła pani Anita Ziomko-Nowak . W organizacji wydarzenia aktywnie uczestniczyli uczniowie klasa III LO o profilu mundurowym.









