W hołdzie „Polakom ratującym Żydów” - to tytuł konferencji, która w miniony piątek odbyła się Jasnej Górze. Organizatorem wydarzenia byli: Delegatura w Częstochowie Kuratorium Oświaty w Katowicach oraz Klasztor Paulinów na Jasnej Górze.

W wydarzeniu uczestniczyła nasza szkolna delegacja. Przed konferencją uczniowie zwiedzili rozgłośnię radiową, Bastion Świętej Barbary, następnie wzięli udział bloku wykładowym w Sali Papieskiej. Po zakończeniu prelekcji przyszedł czas na wywiady dla Polskiego radia, Radia Jasna Góra, Biura Prasowego Jasnej Góry oraz Radia FIAT.
Uroczystości zakończyły się odsłonięciem obelisku z cegłą z domu rodziny Ulmów, któremu towarzyszyło wspólne przejście na plac przed wejściem na Jasną Górę od strony Bramy Lubomirskich.