Dyrektor szkoły mgr inż. Jacek Rudzki i harcerze z 1 Kłobuckiej Drużyny Wędrowniczej ZAMONIT działającej w naszej szkole, wzięli udział w uroczystej mszy św. na zakończenie Dni Długoszowskich.

W tym roku wydarzenie odbywało się w ramach obchodów 500. rocznicy śmierci ks. Macieja z Miechowa (Miechowity). Głównym Celebransem był: ks. prał. Jerzy Bielecki, a homilię wygłosił: ks. Michał Cichoń - tłumacz dzieła ks. Macieja Miechowity pt. „Chronica Polonorum”, stanowiącego kontynuację dorobku dziejopisarskiego ks. Jana Długosza. Drużynę 1 KDW ZAMONIT podczas uroczystej mszy św. reprezentowali: dh. Amelia Imiełowska (kl. II TŻ), dh. Andżelika Jasnos (kl. II LO) i dh. Oskar Cykowski (kl. V TMa) wraz z drużynową harcmistrz Beatą Plutą.