Od października do kwietnia realizowaliśmy w naszej szkole innowację pedagogiczną „MAGIA FILMU” w ramach lekcji języka polskiego i zajęć pozaszkolnych w MOK-u w Kłobucku.

Ich celem było m.in. rozwijanie zainteresowań humanistycznych uczniów poprzez udział w różnych formach aktywności intelektualnej i twórczej, przybliżanie różnych kręgów tradycji kulturowych i pogłębianie wiedzy ogólnokulturowej, poznanie osiągnięć współczesnego kina, rozwijanie postaw społecznych, dostrzeżenie w filmach uniwersalnych norm i konfliktów wartości (równości i wolności, sprawiedliwości). W roku szkolnym 2022/2023 w ramach programu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej młodzież naszej szkoły uczestniczyła w dwóch cyklach filmów (każda projekcja poprzedzona była prelekcją filmoznawcy):
• „FILMOWA HISTORIA POLSKI”: („Piłsudski”, „Kamerdyner”, „Katyń”, „Pianista”, „Ułaskawienie”, „Bogowie”,
• „WAŻNE TEMATY - 2”: „Komunia” „Green Book”, „Amy”, „Mój piękny syn”, „Cały ten cukier”, „Córka trenera”, „Johnny”.