Po raz 18. w naszej szkole w Kłobucku odbył się Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny „Szukamy Mistrza”.

Organizatorki – polonistki: Małgorzata Śliwa i Beata Zbrońska zaprosiły do udziału uczniów szkół podstawowychi ponadpodstawowych powiatu kłobuckiego. Uczestnicy tym razem zmagali się z tekstem „Rok 2023 Rokiem Wisławy Szymborskiej”. Przybliżył on sylwetkę mistrzyni pióra, z rozrzewnieniem wspominającą dzieciństwo jako bardzo szczęśliwy okres w życiu. Poetka opisywała siebie jako czteroipółletnią terrorystkę, która zmuszała wszystkich, aby czytali jej na głos ulubione lektury. Miała słabość do oryginalnych przedmiotów i własnoręcznie wykonywanych kolaży, czyli kompozycji montowanych z różnych materiałów przyklejanych do podłoża. Sama poetka nazywała je skromnie wyklejankami . Jej wycinanki są wyważonym, dość oszczędnym w formie plastycznej, komentarzem do zwykłych, zaprzątających nas na co dzień spraw, niezależnie od czasów i miejsca. W kategorii szkół podstawowych najlepszymi okazały się: Wiktoria Zmora (Szkoła Podstawowa nr 3 w Kłobucku), Anna Wróbel (Szkoła Podstawowa nr 1 w Krzepicach i Julia Grajcar (Szkoła Podstawowa nr 1 w Krzepicach). W kategorii szkół ponadpodstawowych triumfowali uczniowie: Patryk Kurzacz (ZS w Krzepicach), Jakub Antoniak (ZS w Krzepicach), Maja Kostrzewa (ZS nr 1 w Kłobucku) oraz Błażej Tąder (ZS nr 1 w Kłobucku). Nagrody książkowe i dyplomy wręczali: Starosta Powiatu Kłobuckiego – pan Henryk Kiepura i Wicestarosta Powiatu Kłobuckiego – pani Zdzisława Kall.