logo SZ NR 1 w Kłobucku

W dniu 05.06.2023r rozpoczęliśmy następny projekt „Poznaj Polskę” gdzie udaliśmy się do malowniczego zakątka Polski – Kotliny Kłodzkiej.

Nasze zwiedzanie rozpoczęliśmy od Opactwa Cystersów w Henrykowie, miejsca znanego z powstania Księgi Henrykowskiej z 1268 roku, największego zabytku piśmiennictwa w Polsce.
Następnym etapem naszej wycieczki była wizyta w Złotym Stoku, w którym mieliśmy okazję zwiedzić podziemia w zabytkowej Kopalni Złota wraz z jedynym podziemnym wodospadem oraz przejść średniowiecznym chodnikiem śmierci. Na koniec zwiedzania kopalni mogliśmy przejechać się pomarańczowym pociągiem po jednym z podziemnych korytarzy.

Ponieważ w tym dniu mieliśmy piękną słoneczną pogodę na naszej trasie zatrzymaliśmy się na chwilę w malowniczej miejscowości uzdrowiskowej Polanica-Zdrój znanej z łagodnego klimatu, wód mineralnych i sanatoriów.
Następnie udaliśmy się do Kudowy-Zdroju, do skansenu edukacyjnego w którym przespacerowaliśmy się trasą edukacyjną tzw. Szlakiem Ginących Zawodów.

Mieliśmy okazję zobaczyć jak dawnie wyrabiano naczynia z gliny, pieczono chleb, pracowano w polu. Znajduje się tam także mini zoo z wieloma egzotycznymi zwierzętami i ptakami czy zbiór starych maszyn rolniczych używanych dawniej do prac polowych.

Jutro dalszy ciąg zwiedzania

Kontrola pojazdów

skp

Adres:
ul. Zamkowa 6
42-100 Kłobuck
Godziny otwarcia:
pon. - pt. 7:00 - 16:00
sob. - 7:00 - 14:00
Telefon:
34 317 29 92
Zobacz więcej

jbr