logo SZ NR 1 w Kłobucku

Po raz kolejny włączyliśmy się w obchody rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim.

Akcja Żonkile organizowana jest przez Muzeum POLIN, dokumentujące wielowiekową historię Żydów w Polsce. Zainteresowani nauczyciele uczestniczyli w szkoleniach, na których przedstawiono materiały przygotowane przez edukatorów, jak również film animowany „Zdążyć przed Panem Bogiem” w reżyserii Artura Mikulskiego.

„Narracja w filmie opartym na motywach książki „Zdążyć przed Panem Bogiem” Hanny Krall toczy się w trzech płaszczyznach czasowych – w okresie II wojny światowej, gdzie poznamy losy młodego Edelmana: gońca szpitalnego, członka komendy ŻOB, ostatniego przywódcy powstania w getcie warszawskim; w latach 60. XX wieku, kiedy to rozwija się jego kariera lekarska w Łodzi, i wreszcie w latach 70. XX wieku – w czasie rozmów pomiędzy bohaterem a Hanną Krall opisanych w reportażu.

Poszukiwanie odpowiedzi na najważniejsze pytania stawiane nam zarówno przez Reporterkę, jak i samego Edelmana będzie osią przewodnią spajającą poszczególne wątki opowieści. Podobnie jak czerwona nić.”(cyt. za Muzeum GALICJA w Krakowie). 424 uczniów naszej szkoły uczestniczyło w trzydniowym pokazie animacji (19.04.- 21.04.) zorganizowanym przez nauczycieli bibliotekarzy. Film można obejrzeć, korzystając z linku - https://youtu.be/UINtBCQmbEQ .

Kontrola pojazdów

skp

Adres:
ul. Zamkowa 6
42-100 Kłobuck
Godziny otwarcia:
pon. - pt. 7:00 - 16:00
sob. - 7:00 - 14:00
Telefon:
34 317 29 92
Zobacz więcej

jbr