Dnia 21 kwietnia 2023 roku w Zespole Szkół Nr 1 w Kłobucku odbyły się obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi. Przygotowano wystawę prac plastycznych wykonanych przez uczniów naszej szkoły, które tematyką nawiązywały do idei obchodów Dnia Ziemi.

Uczniowie wzięli udział również w akcji #SprzątamyDlaPolski. Celem akcji było zwrócenie uwagi na ważny temat, jakim jest ochrona klimatu, postawę odpowiedzialności młodego pokolenia i dbałość o lokalne środowisko. Akcja została zorganizowana we współpracy ze Stowarzyszeniem „Dla Polski”. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów – Mateusza Morawieckiego.

Uczniowie ZS Nr 1 w Kłobucku posprzątali park od strony ulicy Poprzecznej oraz otoczenie szkoły.