Dnia 13 kwietnia 2023r. uczniowie klas: II TEL oraz III LO uczestniczyli w Dniu Otwartym Politechniki Częstochowskiej oraz wzięli udział w kolejnych wykładach Częstochowskiego Uniwersytetu Młodzieżowego.

Uczniowie mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną uczelni oraz zwiedzić wybrane wydziały.

W ramach CzUM uczniowie wysłuchali dwóch wykładów: „Dr Jekyll i Mr Hyde, czyli blaski i cienie internetowych porad influencerów i celebrytów” przygotowany przez dr inż. Joannę Pikułę – Małachowską oraz dr inż. Annę Niedzielską oraz „Technologia BIM – rewolucja czy ewolucja budownictwa? przygotowany przez dr hab. inż. Annę Derlatkę, prof. PCz

Kolejne wykłady w ramach CzUM odbędą się 18 maja 2023r.

Ponadto uczniowie 24 kwietnia 2023r. wezmą udział w zajęciach laboratoryjnych na Wydziale Infrastruktury i Środowiska – „DNA – alfabet życia” oraz 16 maja 2023r. w grach edukacyjno – strategicznych na Wydziale Zarządzania.