5 kwietnia 2023r. została rozstrzygnięta XV Edycja Międzyszkolnego Konkursu Pierwszej Pomocy.

Konkurs skierowany do uczniów szkół zrzeszonych w Stowarzyszeniu Aktywnych Szkół Ponadpodstawowych zorganizował Zespół Szkół Budowlano - Ceramicznych w Gliwicach.

Nasza drużyna w składzie Oliwia Gazda II LO i Oliwier Spałek II TGI zajęła zaszczytne II miejsce. Konkurs od lat cieszy się dużym zainteresowaniem, jego celem jest propagowanie zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Tegoroczna edycja przebiegała w dwóch etapach, zarówno część teoretyczna jak i praktyczna była nie lada wyzwaniem.

Warto nadmienić że organizatorzy duży nacisk zwracali na zachowanie bezpieczeństwa ratowników, umiejętności samodzielnego działania i dobrej współpracy.

Przygotowanie i wyjazd na konkurs koordynowała p. Anita Ziomko-Nowak.