31. 03. 2023r. w Zespole Szkół Nr 1 w Kłobucku odbyła się debata profilaktyczno-społeczna pt. ,,Porozmawiajmy o bezpieczeństwie w sieci – Możesz mieć na nią wpływ ”.

Inicjatorem i organizatorem wydarzenia była Komenda Powiatowa Policji i Dyrekcja ZS Nr1 w Kłobucku. Na debatę zaproszono uczniów, nauczycieli i przedstawicieli Rady Rodziców naszej szkoły. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele Powiatu Kłobuckiego p. Naczelnik Wydziału Oświaty Joanna Kulejewska i p. Robert Wróbel. Powiatową Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną reprezentowała p. Patrycja Cieśla a Komendę Powiatową Policji st. asp. Agnieszka Furgalska , st. asp. Ilona Barzak, asp. Joanna Więcek-Głowacz, mł.asp. Aleksandra Śledziona,i mł. asp. Michał Zawadzki. Poruszane przez prelegentów tematy dotyczyły problemu wzrostu uzależnień od Internetu , zespołu stresu elektronicznego i nasilającego się zjawiska cyberprzestępczości. Uczniowie uzyskali sporo praktycznych informacji np. co zrobić gdy jest się ofiarą przestępstwa internetowego, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze. Jak chronić siebie i swój komputer. Jak bezpiecznie spędzać czas w sieci i że warto zastanowić się co i gdzie publikujemy i udostępniamy.