Dnia 23.03.2023 r. nasza społeczność szkolna obchodziła Dzień Patrona pułkownika Jana Kilińskiego. W czasie uroczystej akademii przypomniano nam kim był Jan Kiliński.

W jakich okolicznościach przyszło mu dorastać i żyć ? Uczniowie zastanawiali się czy ideały, którymi żył i wartości, które wyznawał również w dzisiejszych czasach są aktualne. Uroczystość przygotowała klasa 4 TMa pod opieką p. Marka Nowaka i p. Anity Ziomko-Nowak. Impreza była okazją do zaprezentowania talentów muzycznych, wysłuchaliśmy kilku utworów instrumentalnych w wykonaniu Krzysztofa Koperka – saksofon, Igora Pilarza – puzon, Borysa Pilarza – perkusja i Dawida Korzekwy – trąbka. Mamy nadzieję, że dzień patrona szkoły przywołany z inicjatywy Pana Dyrektora Jacka Rudzkiego wpisze się na stałe w kalendarz imprez szkolnych.