logo SZ NR 1 w Kłobucku

Info

00

W dniu dzisiejszym tj 5.03.2023r. grupa młodzieży z naszej szkoły wraz z opiekunami wyjeżdża do Gdańska gdzie wraz z młodzieżą z partnerskiej szkoły w Bruhl realizować będzie projekt dwustronny "Wege zur Erinnerung" "Zachować pamięć".

Projekty organizujemy od lat 10 dzięki Polsko Niemieckiej Współpracy Młodzieży, która umożliwia spotkania młodych Polaków i Niemców. Organizacja dofinansowuje i inicjuje kontakty między młodzieżą z obu państw. Tym samym wspiera proces wzajemnego poznania się i zrozumienia.

Cały program umożliwia realizację wspólnych spotkań w miejscach pamięci i zajęcie się tematem II wojny światowej. Porozumienie jest sprawą kluczową podczas spotkań młodzieży. PNWM wspiera naukę gier i metod, które ułatwiają poznanie się uczniów. Oprócz prac związanych z projektem organizuje się animacje językowe, wspólne aktywności oraz bogaty program by wesprzeć porozumienie i zawiązanie przyjaźni. Młodzież podczas takich spotkań poznaje codzienność, kulturę i obyczaje oraz język co jest głównym założeniem tych projektów.

Kierownikiem i inicjatorem wymiany jest p. Joanna Morawska a wspierają ją p. Anita Ziomko-Nowak i p.Witold Morawski

Kontrola pojazdów

skp

Adres:
ul. Zamkowa 6
42-100 Kłobuck
Godziny otwarcia:
pon. - pt. 7:00 - 16:00
sob. - 7:00 - 14:00
Telefon:
34 317 29 92
Zobacz więcej

jbr