4 marca 2023 r. nasi uczniowie Klaudia Krawa 3 LO i Patryk Pichliński 4 TMa wzięli udział w etapie okręgowym XXI Olimpiady Znajomości Afryki.

Olimpiada mająca na celu propagowanie misji, problemów społecznych, geografii, kultury i historii kontynentu zgromadziła na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach 160 uczniów szkół ponadpodstawowych z województwa śląskiego.

Olimpiada organizowana jest jako trzystopniowe zawody o zasięgu ogólnopolskim przez Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Organizatorem szkolnego etapu, 5 grudnia 2022 r. i wyjazdu na etap okręgowy był p. Marek Nowak. Gratulujemy, czekamy na wyniki, mamy nadzieję, że nasi uczniowie zakwalifikują się finału Olimpiady.