logo SZ NR 1 w Kłobucku

W poniedziałek, 5 grudnia, 35 osobowa grupa uczniów z klas informatycznych z naszej szkoły, wraz z opiekunami, wzięła udział w jednym z największych wydarzeń popularyzujących naukę w Polsce.

Przygodę z nauką rozpoczęliśmy od spotkania, podczas którego prowadząca, p. Katarzyna Grabowska z Departamentu Polityki Konsumenckiej, przestrzegała Jak chronić się przed cyberoszustami, którzy w okresie przedświątecznym działają ze zdwojona siłą.

Następnie przeszliśmy do zwiedzania stoisk, wśród których nie mogło zabraknąć naszych Naukowców z Politechniki Częstochowskiej, którzy byli jednymi z współorganizatorów tego wydarzenia. Głównym organizatorem Festiwalu był Uniwersytet Śląski.

Nauki ścisłe, technika, medycyna i zdrowie, przyroda to tylko nieliczne przykłady obszarów z jakimi mogli się spotkać uczestnicy imprezy.

Każdy z uczestników wydarzenia miał możliwość wzięcia udziału w licznych warsztatach i pokazach.
W różnych miejscach festiwalu znaleźć można było łaziki, żyroskopy, teleskopy i mnóstwo innych interesujących przyrządów i maszyn.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się spotkania prowadzone w języku angielskim, w których bardzo chętnie uczestniczyła młodzież naszej szkoły.

Fantastyczne wydarzenie przepełnione nauką, fantastyczni uczniowie (z ITI, IITI, IITGI, IIITI), po prostu fantastycznie spędzony czas 😊

Wyjazd zorganizowała Marzena Bąk

Opiekę nad młodzieżą sprawowali p. Sławomir Stefański, p. Rafał Orzełek oraz p. Tomasz Bąk

Kontrola pojazdów

skp

Adres:
ul. Zamkowa 6
42-100 Kłobuck
Godziny otwarcia:
pon. - pt. 7:00 - 16:00
sob. - 7:00 - 14:00
Telefon:
34 317 29 92
Zobacz więcej

jbr