logo SZ NR 1 w Kłobucku

Dnia 16 listopada 2022 r. 45 uczniów naszej szkoły udało się na trzydniową wycieczkę w Góry Świętokrzyskie z programu MEiN - Poznaj Polskę.

W tym dniu zwiedziliśmy Muzeum Wsi Kieleckiej – Park Etnograficzny w Tokarni. Zapoznaliśmy się z typowym układem osadniczym wiosek z różnych subregionów Kielecczyzny: Gór Świętokrzyskich, Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej, Wyżyny Sandomierskiej i Niecki Nidziańskiej. Następnie udaliśmy się do Centrum Nauki Leonardo Da Vinci w Podzamczu. Jest to drugi co do wielkości w Polsce obiekt popularyzujący nowoczesną naukę przez zabawę.

Centrum Nauki pełni rolę ogólnie dostępnego laboratorium. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie z przewodnikiem Dworu Starostów Chęcińskich, rezydencji pochodzącej z XVII wieku. Po obiedzie w Restauracji da Vinci udaliśmy się na Zamek Królewski w Chęcinach, który jest jednym z najczęściej odwiedzanych zabytków tego typu w Polsce. Po zamku oprowadzili nas przewodnicy, którzy przekazali nam wiele ciekawych historii związanych z tym obiektem.

Wycieczkę, zorganizował p. Marek Nowak, a opiekunami byli p. Anita Ziomko-Nowak, p. Witold Morawski, p. Mariusz Nicia

Kontrola pojazdów

skp

Adres:
ul. Zamkowa 6
42-100 Kłobuck
Godziny otwarcia:
pon. - pt. 7:00 - 16:00
sob. - 7:00 - 14:00
Telefon:
34 317 29 92
Zobacz więcej

jbr